Obutý-neobutý, ako zhodnotiť obuv, ktorá sa prispôsobuje prirodzenosti chodidla?

obuv

O čo sa vlastne jedná? „Barefoot“ v preklade znamená chôdza naboso. Jedná sa o typ topánok, ktoré majú čo najviac simulovať “bosú chôdzu”. Takáto obuv je charakteristická minimálnou hrúbkou podrážky a celej časti topánky tak, aby sa čo najviac prispôsobila bezproblémovej chôdzi. Jej výhodou je ľahkosť chodidla a pohodlnosť pri chôdzi.

Základom je pevná obuv

Takéto topánky sa snažia svojím tvarom o prirodzené vnímanie povrchu, po ktorom kráčame. Pre niekoho je to samozrejme výhodné a iní v tom veľký zmysel vidieť nemusia. Dokonca aj lekári a špecialisti na ortopédiu vidia hlavný význam v tom, že obuv by mala byť pevná, aby sa noha v nej neporanila a inak nepoškodila.

Tu vám môžu prísť na myseľ vysoké podpätky elegantných dámskych lodičiek. Aj tie sa dnes snažia výrobcovia čo najviac prispôsobiť pohodlnému noseniu, aj keď si to pri pohľade na ich výšku niekedy nevieme predstaviť. Nakoniec v lodičkách sa už aj tancuje, a to nemusia byť len ženy, čím samozrejme nikomu nič nevyčítame.

Dôležitý je aj terén

Ak by ste si chceli aj napriek všetkému vyskúšať modernú obuv naboso, nezabudnite na terén a jeho dĺžku. Samozrejme, že na pohodlnú chôdzu v takomto štýle sa dá veľmi rýchlo navyknúť, no v zime si to predstaviť ani nechceme. Ale každý je samozrejme iný.

Aj tu platí, že by mala byť každá obuv vyberaná dôkladne. Kvalitnejšia dámska kožená obuv bude možno o niečo drahšia, ak vám to má ale zaručiť pohodlie a nakoniec aj zdravie, mali by ste si tento pevnejší materiál, ktorý niečo vydrží určite vybrať.