Zbohom žiletka! Víťazí depilácia voskom

depilácia

Chcete mať dokonale hebké a jemné nohy? Veď kto by nie! Leto sa už končí a vás neustále otravuje neželané ochlpenie? Tak prečo si nedopriať pohodlia, po ktorom tak snívate?

Ak ste sa v lete nedostali k alternatíve akou je depilácia voskom, tak to urýchlene zmeňte. Po prvej skúške zistíte, že voľba žiletiek bola vašou najhoršou možnosťou. Zdajú sa vám lacné? Na prvý pohľad možno áno, no z dlhodobého hľadiska určite nie.

Jednorázové žiletky miniete tak rýchlo, že sa ani nenazdáte a treba ísť na ďalší nákup. Takisto vám nezaručia dokonalý efekt, keďže ide len o holenie a koreňa chĺpkov sa tak nezbavíte. Depilácia voskom vás zbaví ochlpenia kvalitne, lacno a dlhodobo.

Bojíte sa bolesti?

Máte strach z bolesti, ktorú si pre vás pripravila vosková depilácia? Zahoďte tieto obavy za hlavu, pretože žiadne katastrofické scenáre sa tu odohrávať nebudú. Filmy sú filmy a tam to preháňa každá jedna herečka. Herecké výkony sú jednoducho herecké výkony, no realita vyzerá úplne inak.

Takisto vám tu nebudem nahovárať, že to bude prechádzka ružovou záhradou. To nie! Tak ako za vytrhávaním obočia stojí menšia bolesť, tak aj tu vás neminie. No nič hrôzostrašné neočakávajte. Nie sú to možno jemné pohladenia od vášho partnera, no zaručia vám výborný výsledok. Pôjde o jemné štipkanie ako pri vytrhávaní obočia.

Takisto záleží, o akú časť vášho tela ide. Ak sú to nohy, tak tam žiadnu bolesť či štípanie takmer nepocítite. Avšak problémovejšie partie sú intímne a v oblasti podpazušia. Tu je pokožka výrazne citlivá, bolesť silnejšia a môže dôjsť k začervenaniu. Nestresujte, pretože správnym postupom môžete absolvovať depiláciu príjemne bez akýchkoľvek komplikácií.

Poranenie nehrozí

Depilácia voskom patrí nie len medzi najefektívnejší spôsob zbavenia sa nežiaduceho ochlpenia, no takisto je jeden z najbezpečnejších možností. Žiletky sú totiž v tomto veľmi „šikovné“ pomocníčky. Keď sa niekam skutočne ponáhľame, vedia nám dať rýchlu krvavú stopku. Zastavia nás vo chvíli akonáhle pocítime bolesť a poranenie je na svete.

Okrem času, ktorý strávime pri starostlivosti o tento nemilý úraz, budeme poznačený neestetickou rankou na nohe. Môže to byť dočasná chrasta, no v horšom prípade aj jazvička. Hádam nechcete mať nohy doráňané ako nejaký kaskadér! Voľte bezpečnejšiu alternatívu, akou je vosková depilácia.

depilácia voskom

Pozor na teplotu!

Pozor dámy! Predsa len k nejakému poraneniu by mohlo dôjsť a to v prípade, že si nenaštudujete správnu techniku aplikácie vosku. Všetko má nejaký svoj postup a ak ho nedodržíme, nečudujme sa, že dochádza k sklamaniu až možným nepríjemnostiam. Na čo si treba dávať pozor? Dbajte o to, aby teplota zahrievania vosku bola podľa danej normy a mohli ste sa tak bezpečne skrášľovať.

Vhodné je používať špeciálny ohrievač depilačného vosku, ktorý vám prácu uľahčí. Stačí doň vložiť depilačný vosk, zohrejte ho, naneste na požadované miesto v smere rastu chĺpkov a priložte depilačný papier. Rýchlym ťahom strhnete depilačný papier proti smeru chlpov a vaše nohy sú opäť hladké. Čím pomalšie strhávate, tým sa môže objaviť výraznejšia bolesť počas celého procesu.

Doprajte jej oddych

Každý zásah do tela je šok pre organizmus. Aj ten najmenší. Depilácia voskom môže totiž podráždiť pokožku, preto jej doprajte vytúžený oddych. Ako? Najprv použite olej po depilácii voskom, ktorý vám poslúži na odstránenie depilačného vosku z pokožky. Ak nechcete mať lepkavé nohy, tak na to zaručene nezabudnite pred odchodom do práce.

Ak chcete mať nohy pokojné a bez začervenania, tak naneste gél pred depiláciou na nohy, čím odstránite nečistoty a zmiernite prípadnú bolesť. Takisto aj po samotnom procese je nutné aplikovať gél po depilácii a to z dôvodu, aby pokožku hydratoval a pôsobil protizápalovo.

Voľte kvalitné depilačné sady, ktoré sa postarajú o vaše telo šetrne a komfortne. Pripravte sa na príjemný a skrášľovací deň bez bolestí a poranení