Móda pre moletky nie je len čierna

móda pre moletky

Aj keď je snom skoro každej ženy byť štíhlou, príroda to často zariadi inak a k niektorým ženám je štedrejšia.

Aj keď je snom skoro každej ženy byť štíhlou, príroda to často zariadi inak a k niektorým ženám je štedrejšia.

Niektoré potom pre svoju vysnívanú postavu podstupujú rôzne diéty a robia všetko preto, aby svoje kilá „navyše“ zamaskovali. Dôvod je možno ten, že za ideál krásy sa často považujú len ultra štíhle modelky, ktoré sú na obálke každého produktu či časopisu. Tento trend už našťastie  nie je veľmi dôležitý a každá žena sa chce páčiť, ak nie sebe, tak aspoň svojmu partnerovi.

Nejaké kilo navyše alebo väčšia postava ešte neznamená, že by ste sa mali za seba hanbiť, a snažiť sa byť nevýrazná. Ženy tzv. krv a mlieko majú rozhodne čo ukázať, aj keď je pre ne výber oblečenia trochu ťažší. Bohatá móda pre moletky je ale výraznou pomocou, ako nebyť len „sivá myška“.

pre moletky

Móda pre moletky alebo prečo sa neskrývajte za oblečenie

Nekupujte si väčšie oblečenie, aké skutočne potrebujete. Skrývať sa za oblečenie vám môže viac uškodiť ako pomôcť. Vyhľadávajte oblečenie ktoré vám presne sadne na postavu a opticky ju tak zúži a na správnych miestach vyformuje. Ideálna voľba sú módne trička pre moletky, pretože aj v jednoduchosti je krása.

Avšak rovnako, ako sa netreba sústrediť na príliš veľké oblečenie, ani príliš malé či úzke nemusí byť najšťastnejším rozhodnutím. Ak vaša postava nedisponuje mierami potrebnými pre dané oblečenie, jednoducho si ho nevšímajte. Obtiahnuté a veľmi elastické oblečenie, ktoré všetko zdôrazní prenechajte pre iné.

Moletka musí v prvom rade pozerať na strih oblečenia, jeho dĺžku a kvalitu. Kľúč k úspechu je naučiť sa skrývať nedostatky a pútať pozornosť inde, kde sú vaše prednosti.  Je to aj hra kontrastov, napr. v prípade, že máte čierne oblečenie, je dobré zvoliť kontrastné svetlé prvky, ktoré opticky postavu zoštíhlia.

moletky

Rozhodujú detaily

Na časť tela, ktorú chcete zvýrazniť použite svetlejšie a živé farby a tam, kde chcete postavu skryť a nepútať na ňu pozornosť použite tmavšie farby. Farby vás nie len, že zvýraznia, ale aj zlepšia náladu a spríjemnia deň, keďže sa nebudete obklopovať len depresívnou čiernou.

Nezabúdajte ani na doplnky ktoré taktiež skvelo odtiahnu pozornosť od neželaných partií. Každá žena v sebe vidí najprv nedostatky, až potom prednosti, no byť moletkou nie je nič hrozné, chce to len dať si záležať na výbere oblečenia trochu viac.

Štíhla žena bude pekná v hocičom, no u moletky rozhoduje každý detail. Vyzerať dobre môže každá žena plnších tvarov, pretože aj vďaka originálnym šatám pre moletky je takáto móda čoraz dostupnejšia.