Pánske košele s krátkym rukávom – Viete ich nosiť?

pánske košele

S letom sa zo šatníkov vynorili aj pánske košele s krátkym rukávom, ktoré v módnom svete vyvolávajú rôzne reakcie. Ide teda o módny priestupok alebo prístupný prvok ležérnosti?

Pánske košele s krátkym rukávom sa často objavujú v pánskych skriniach. A v priebehu letných mesiacov často aj v uliciach. Otázkou však je, ako často ju nosiť? Pri akej príležitosti? Alebo ju prestať nosiť úplne?

K obleku sú pánske košele s krátkym rukávom neprípustné

Vziať si k obleku košeľu s krátkym rukávom? To je častá otázka každého, kto sa nechce v letných horúčavách trápiť. Pánske košele s krátkym rukávom sú však v spojení s oblekom neprípustné. A to aj napriek tomu, že to etiketa nepredpisuje.

Správne by mal mať muž v obleku košeľu s dlhým rukávom, so zapínaním na manžetový gombíček alebo na jednoduchú manžetu. Či už je golier otvorený alebo viac uzavretý, je vedľajšie. Dlhý rukáv však musí byť.

Košeľa s krátkym rukávom na neformálne situácie

Košeľu s krátkym rukávom si môžete obliecť, keď je voľnejší deň. Teda vtedy, keď si môžete dovoliť menej formálne veci, nie je nutné byť tak striktný. Na také chvíle sú vhodné aj pánske košele s krátkym rukávom.

Ako ju v takých chvíľach nosiť? Môžete si obliecť tričko a na to košeľu alebo košeľu a cez ňu si prehodiť sako. V tejto situácii je to dovolené.

S vhodnou košeľou sa vyhnete faux pas

Tak si to zhrňme. Pánske košele s krátkym rukávom môžete nosiť, ale výhradne pri neformálnych situáciách. Dôležité je myslieť na to, že k formálnemu obleku sú absolútne nevhodné.

Pri obleku sú totiž pravidla veľmi striktné. Dokonca pri oblekovej košeli by nemala byť na prednej časti ani malá kapsička. V prípade teplého počasia vyzerajú zaujímavo aj ležérne vyhrnuté rukávy.