Pedikúra aj pre pánov

pedikura

Ste pracovne vyťažený a domov prichádzate ako zbitý pes? Únava a vyčerpanosť sú veci, ktoré si nosíte do postele? Niekedy ani dobrý spánok nestihne dostatočne telo zregenerovať a ráno odchádzate doslova zničený do práce. Tento kolobeh sa každodenne opakuje a telo sa nie a nie zastaviť?

Doprajte svojmu organizmu očistu a oddych, aký si zaslúži! Možno si neuvedomujete, ale vaše nohy sú jednou z najdôležitejších častí vášho tela. Nosia vás do práce, školy, kina, na nákup a zabezpečuje ďalšie vaše bežné povinnosti. Sú namáhané, čím sa aj celé telo dostáva do napätia a stresu. Uvoľnite sa a začnite s relaxáciou od svojich nôh!

Prečo je pedikúra dôležitá aj pre pánov?

Či už ste žena alebo muž, pedikúra je potrebná pre každého. Neide len o estetickú úpravu, no takisto pôsobí liečivo. Vaše nohy potrebujú oddych a potrebnú starostlivosť, aby ste predišli nemilým ochoreniam alebo poruchám. Rôzne mozole a stvrdnutá koža môžu viesť k zhoršeniu normálnej funkcie nervových zakončení v pokožke nohy, čím narušuje nervovú reguláciu celého organizmu.

Treba poznamenať, že pánske nohy sú iné ako tie ženské už minimálne jej ochlpením a záťažou. Muži sú viac fyzicky aktívnejší, čo ich nohám dá poriadne zabrať. Po vyššej pohybovej aktivite je vhodné si dopriať kvalitnú masáž. Najvhodnejšie je, aby ste si naštudovali pár bodov na chodidlách, ktoré pôsobia liečivo, ba dokonca zoštíhľujúco. Táto vedomosť vás môže doviesť k lepšiemu pochopeniu svojho tela a pôsobí ako prevencia proti vzniku rôznych ochorení.

Wellness pre vaše nohy

Túžite príjemne zregenerovať, ale nemôžete si dovoliť wellness? Chcete načerpať dostatok síl do nového pracovného týždňa? Pripravte si vlastný wellness pre svoje nohy. Čo budete na to potrebovať?

Nutná bude vaňa na mokrú pedikúru, ktorá vám dopraje nie len oddych, no takisto vás pripraví na samotný proces. Takisto si tento kúpeľ môžete spríjemniť pomocou pokojnej hudby, hrejivých sviečok a do vane je vhodné pridať zmäkčovač kože, a takisto je výborná aj minerálna soľ na pedikúru.

Napomáha tak celkovému prekrveniu organizmu. Akonáhle sa vám nohy po cca 15 minútach rozmočia, môžete sa zbaviť nadbytočnej hrubej kože na chodidlách. Avšak používajte vhodné pomôcky na jej odstránenie, aby ste predišli nemilým poraneniam. Vhodná je škrabka na nohy, pemza s kefkou alebo brúsny blok na pedikúru, ktorý sa používa na odstránenie a vybrúsenie tenšej vrstvy ztvrdnutej kože.

Ak sú vaše chodidlá pekne hladké, tak použite hydratačný krém na nohy, ktorým postihnuté miesta dezinfikujete. Ide o antimykotický a antibakteriálny krém, ktorý zabraňuje vzniku rohovinovej vrstvy. Nie len ženy, ale aj muži by sa mali starať o to, aby ich chodidlá boli zdravé a hladké. Žiadna žena netúži po šmirgli v posteli. Prekvapte ju jednak svojou mužnosťou, no takisto aj zodpovednosťou o vaše zdravie a krásu.

Čo musíte vedieť!

Ak patríte medzi pánov diabetikov, tak vám neodporúčam tento spôsob úpravy vašich nôh. Hoci možnosť poranenia je minimálna, no nikdy si nemôžete byť istý na sto percent.

Mokrá pedikúra je pre vás viac riziková, a preto sa vám odporúča suchá pedikúra. Aký je medzi nimi rozdiel? Pri suchej je nutná brúska na pedikúru, ktorej úlohou je zbrúsiť popraskané päty. Možno vás zaskočí mierne vytvárajúci sa „prach“, ktorý sa počas tohto procesu môže objaviť.

Ak ste zaneprázdnený alebo sa hanbíte navštevovať takéto salóny, výbornou alternatívou je pre vás pedikúra z nechtového shopu, ktorý je nie len diskrétny, ale hlavne omnoho lacnejší.

Načo preplácať, keď vás pedikúra čaká vo vlastnej domácnosti? Ak svoje telo milujete, doprajte si kvalitnú starostlivosť, akú si vaše telo zaslúži. S takýmto efektom nebudete spokojný len vy, ale aj vaše partnerky či ženy. Ocenia to najmä pri príjemne strávených chvíľkach v posteli.