Pilotky, Wayfarer alebo Lenonky. Poznáte slnečné okuliare?

poznáte slnečné okuliare

Nemať dostatok možností na výber môže byť niekedy frustrujúce. No, čo sa však stane, keď máte na výber príliš veľa možností?

Luxusné slnečné okuliare sú dostupné v toľkých variantoch tvaru a veľkostí, že môže byť celkom ťažké vedieť, ktoré vám budú pasovať najlepšie. Aby sme vám pomohli, dali sme dokopy zoznam každého tvaru pre značkové dioptrické okuliare, ktoré si môžete kúpiť.

Pilotky

Charakteristické tenkými oceľovými rámami a kaleidoskopickými reflektívnymi šošovkami, pilotky boli prvotne vytvorené pre pilotov, aby chránili ich oči počas lietania. Bez pochýb sú to jedny z prvých štýlov okuliarov, ktoré sa spopularizovali. Na komernčnú módnu značku sa transformovali z kúsku vojenského vybavenia potom, čo RayBan vytvoril pôvodné pilotky v roku 1937.

V súčasnosti každý ich dizajn zahŕňa tento štýl šošoviek. Majú ľahkú váhu, zahŕňajú dvojitý alebo trojitý mostík a perfektne sedia za ušami. Nadčasové a všestranné, slnečné okuliare RayBan väčšinou sú trikrát väčšie než očné jamky pre maximálnu ochranu voči UV žiareniu.

Slnečné okuliare od Prady, tzv. „muchy“

Tieto slnečné okuliare zahŕňajú vo svojom štýle hravosť. Sú modelované po tvaru krídiel motýľov. Rámy sú odlišné v štruktúre a veľkosti, sú však zvyčajne z vnútornej strany menšie a z vonkajšej strany zas širšie.

Tento štýl sa stal populárnym v roku 2008 potom, čo Prada odhalila adaptáciu motýlieho dizajnu. Rýchlo sa stali favoritom u šľachticov, celebrít, ako aj u bežných ľudí. Pre tých, ktorí majú radi nadmerné rámy, sú tieto okuliare exotickou a zábavnou alternatívou pre slnečné okuliare s klasickými rámami.

Lenonky – okrúhle slnečné okuliare

Synonymom pre legendárneho Johna Lennona, okrúhle okuliare sa stali fenoménom s moderným a uvoľneným štýlom rámu. Spopularizované celebritami, sú obľúbené u návštevníkov festivalu, ako aj milovníkoch módy.

Okuliare Ray-Ban Wayfarer

Ray-Ban je známy pre spopularizovanie pilotiek, viete však, že taktiež stoja za Wayfarer? Táto inovatívna značka vytvorila tieto rámy ešte v 50-tych rokoch minulého storočia. Podobne ako pilotky, vydržali test časom a sú imitované takmer každou luxusnou značkou.

Herečka Audrey Hepburn ich preslávila v 80-tych rokoch, keď ich nosila vo filme „Raňajky u Tiffany“. Pokrok v molding technológii znamenal, že Wayfarer boli schopné v tom čase odlíšiť sa od tradičných slnečných okuliarov s oceľovým rámom a ponúknuť svoj vlastný, klasický dizajn. Výsledkom sú jedny z najlepšie predávajúcich sa okuliarov v histórii.

Či už si zvolíte slnečné okuliare Dior alebo okuliare Fendi, ide hlavne o to, aby vám pasovali a aby ste sa s nimi cítili dobre. Ako bolo spomenuté na začiatku, dnes je na výber z mnohých typov slnečných okuliarov. Vyskúšajte teda viacero druhov a vyberte si tie, s ktorými sa cítite najlepšie.

slnečné okuliare Fendi eyevil