Sukňa je základ šatníka. Nezabúdate na ňu?

sukňe

Nenosíte sukňu, pretože si myslíte, že vám nepristane? Či už vás trápi príliš široké stehná, veľký zadoček alebo krátke nohy, verte, že aj pre vás existuje sukňa, ktorá vás premení na bohyňu. Stačí si len správne vybrať strih. Poďte si ich prejsť s nami a užite si jar v novom, sexi outfite.

V sparný deň nie je nič príjemnejšie než priedušná sukienka. Nemusíte sa jej báť ani v prípade, že máte typ postavy do písmena A, zvaný tiež hruška. Vaša postava je charakteristická širšími stehnami, výrazným pozadím, ale aj osím pásom a útlym vrškom. Vyberajte si skôr čierne a tmavé sukne, ktoré práve váš osí pás zdôraznia. Sukňa by mala byť iba mierne rozšírená a jednoduchá. Pozornosť odvediete výrazným, upnutým topom, ktorý môže mať veľký výstrih, vypchaté ramená aj pestrofarebný vzor.

Jabĺčko v mini

Ak patríte medzi jabĺčka, trápi vás väčšie bruško, široké boky a nevýrazný pás, voľte áčkovú sukňu, ktorá vám pás opticky vytvorí. Pokiaľ máte štíhle nohy, nebojte sa minisukní, ktoré od problematického pása odvedú pozornosť, predĺžia a vyrovnajú vašej postavu. Voľte skôr voľnejšie, dlhšie topy, ktoré zakryjú bruško. Vyvarujte sa sukni s vysokým pásom aj bokoviek. Chce to niečo medzi. Čo sa týka farby vašej sukne, môžete popustiť uzdu fantázii a zvoliť pokojne trendy zvierací vzor.

sukňa

Obdĺžnikovej postave pristanú volány

Obdĺžniková postava, je rovná, chlapčenská, bez výrazných pásov a bokov. Ak máte takú postavu, sústreďte sa na prvky, ktoré vás urobia viac ženou a vyčarujú vám krivky. Váš top by mal byť upnutý, s výstrihom a prepásaný opaskom. K nemu padne dlhá volánová sukňa, kolesová sukňa a napríklad aj balónová sukňa, ktorá dodá vašej postave ženskosť.

Presýpacie hodiny si môžu vyberať

Plné prsia, okrúhly zadoček a osí pás charakterizujú postavu typu X, nazývanú tiež presýpacie hodiny. A práve osí pás je to, čo musíte sukňou zvýrazniť. Pristane vám sukňa s vysokým pásom, dielové sukne, tulipánové či áčkové.

Malým ženám sluší mini

Ak ste malá vzrastom, zabudnite na dlhé sukne a hrajte sa s optickými trikmi. Pristane vám mini s vysokým pásom, ktorá vám opticky pridá centimetre. Mala by byť skôr vypasovaná, puzdrového strihu, voľné strihy by vás mohli utopiť. Ak ste naopak vysoká, voľte sukňu s dĺžkou tesne nad kolená. Nemusíte sa báť ale ani maxi šiat, pretože na rozdiel od ostatných typov postáv sa vy v nich neutopíte.

Aké sú trendy na jar/leto 2019?

Ak nie ste fanúšikmi čiernej klasiky alebo hľadáte spestrenie, tento rok zvýraznite sukne geometriou, kvetinovým alebo zvieracím vzorom v rôznych farbách. Frčí tiež rozmanitosť materiálov, od bavlny až po príjemný, chladivý satén.