Aké sú typy podprseniek

podprsenka

Push-up

Názov tejto podprsenky pochádza z angličtiny (dvíhať hore, tlačiť hore). Tento druh podprsenky bol navrhnutý preto, aby vytvoril plnší vzhľad poprsia. Špeciálny strih dokáže zvýrazniť aj malé prsia. Prsia zdvíha a približuje k sebe smerom do stredu. Tým dekolt naberie viac na objeme a opticky sa zväčší. Košíčky majú špeciálne vložky, v ktorých sú umiestnené vypchávky.

Tieto vypchávky možno vo väčšine prípadov vybrať. Vypchávky môžu byť látkové, silikónové alebo gélové. Zaujímavou časťou tejto podprsenky je spojenie košíčkov, tzv tunel, ktorý môže mať rôzne tvary – napríklad šnurovanie, úzky, vysoký…

Táto podprsenka je medzi zákazníčkami veľmi obľúbená. Má širokú škálu farieb, zdobenia či vzorov. Tzv. push-upky sa vyrábajú v mnohých veľkostiach. V tejto kategórii si určite vyberie každá veková skupina!

Balconette – Bardotka

Názov tejto podprsenky pochádza od priezviska Brigitte Bardot. Model má ramienka, ktoré sú umiestnené široko od seba, a vďaka tomu môžu dvíhať poprsie zospodu smerom nahor. Podprsenka má špeciálny strih, možno ju nosiť aj bez ramienok. Košíček má veľmi zaujímavý tvar, ktorý atraktívne zdôrazňuje vrchnú líniu pŕs.

Tento typ podprsenky je doplnený silikónovými páskami pozdĺž obvodu (aby nekĺzala a dala sa nosiť bez ramienok), a navyše aj zvislými výstuhami na bokoch. Aj podprsenky typu „balconette“ majú vypchávky, ktoré pomôžu viac zdvihnúť poprsie.

Tento typ sa tiež najčastejšie používa ako svadobná bielizeň a rozhodne by nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy!

kvalitná podprsenka

Mäkká

Tento typ podprsenky je určený predovšetkým pre ženy s väčším poprsím. Hlavne pre tie, ktoré zbožňujú delikátnu a plne komfortnú bielizeň. Tieto typy podprseniek sú najčastejšie vyrobené z čipky, vyšívanej tkaniny alebo mikrovlákna.

Nemajú žiadne špeciálne výstuhy ani vypchávky. Látka má v rôznych miestach rôznu elasticitu, čo zaisťuje dobré držanie pŕs na správnom mieste. U tohto druhu je veľmi široká škála veľkostí, vrátane rôznych ramienok, ktoré sa spoločne so zapínaním prispôsobujú rozmeru podprsenky. Mäkké podprsenky sa vyrábajú s kosticami alebo aj bez, môžu mať rôzny strih košíčkov a tiež doplňujúce výstuhy na bokoch.

Tieto podprsenky už dávno nie sú len obyčajné biele, čierne či telové…

Vystužená

Tento typ podprsenky má vystužené, pevné košíčky, ktoré majú špeciálne všité výstuhy. Košíčky tohto typu sú viac tvarované než u push-up (pojmú celý prsník).

Tieto podprsenky nemajú žiadne vypchávky, ktoré prsia zväčšujú. Ich úlohou je úplné objatie pŕs a ich udržanie v správnej polohe. Podprsenky sa vyrábajú v širokej škále rozmerov. Ramienka a zapínanie sa prispôsobujú veľkosti podprsenky.

Polovystužená

Táto podprsenka má špeciálny strih a konštrukciu. Veľmi dobre modeluje a drží poprsie. Hodí sa predovšetkým pre ženy s väčším poprsím – ale nielen tie si tento typ obľúbia. Spodná časť podprsenky je vystužená, spevnená. Vrchné línie košíčkov sú mäkké.

V menších veľkostiach sú väčšinou dodávané aj vypchávky, ktoré vedia pekne pozdvihnúť poprsie. Veľmi obľúbený model, ktorý sa vyrába v rôznych veľkostiach a farbách, má veľa vzorov a typov prevedení.