Vyhnite sa pri líčení týmto chybám

make-up

Líčenie zvýrazňuje krásu ženy. Avšak, ak si make-up nenánašate správne, môžete dosiahnuť presný opak. Budete vyzerať neprirodzene, smiešne, ba možno aj staršie, ako by ste chceli. Akých chýb sa teda pri líčení vyvarovať?

Obočie je 70 % tváre

Nie každá žena sa môže tešiť z hustého obočia. Niektorým, bohužiaľ, nebolo nádherné tmavé obočie dané do vienka. Ženy so svetlým alebo menej hustým obočím si ho preto musia pravidelne dokresľovať. Pri maľovaní obočia si dajte pozor na to, či má ceruzka vhodnú farbu a či je dobre zastrúhaná. Obočie musí pôsobiť prirodzene, aby zvýraznilo pôvab vašej tváre. V opačnom prípade bude zbytočne pútať pozornosť.

Zlepené mihalnice

Líčenie očí má tiež svoje pravidlá. Tie se netýkajú iba vhodného výberu paletky očných tieňov, no aj riasenky. Pri nanášaní riasenky si dajte záležať, aby sa vám riasy nezlepili. Kedy sa riasy zlepujú? Ak si riasenku nanesiete viac ako desaťkrát alebo ak používate maskaru, ktorú nie je kvalitná.

Každej žene sa občas riasy nepodarí namaľovať tak, ako by chcela. Ideálnym riešením je potom riasy rozčesať pomocou suchej štetinky. Ak sa vám to nepodarí, oči si radšej odlíčte a začnite odznova.

Nevhodný odtieň make-upu

Na trhu nájdete nielen niekoľko značiek, no tiež odtieňov make-upov. Každá značka vám ich ponúkne hneď zopár. Pri výbere vhodného odtieňa preto vyberte čo najpresnejší odtieň, ktorý zladíte so svojou pokožkou. Príliš tmavý či príliš svetlý makeup pokazí celú vašu vizáž a vôbec nezáleží na tom, koľko ste jej venovali času.

Priveľa púdru

Jasné, žiadna žena nechce chodiť po uliciach s lesknúcou sa tvárou. Matná pleť s prirodzeným leskom vyzerá omnoho príťažlivejšie. Avšak, vyhnúť by ste mali predovšetkým hrubým vrstvám púdru. Ideálne je so sebou nosiť kompaktný púder, ktorým sa môžete v priebehu dňa prepudrovať.